Chorvatský apartmán listPláže

Ninské pláže jsou jednou z ochranných známek Ninu a jejich působivou scénu si pamatují všichni, kteří zde byli, alespoň jednou. Není divu, že jsou zařezeny mezi nejkrásnější plážev Chorvatsku, ne-li na světě.

Ninské pláže mají celke ohromujících 8 000 metrů. Nejdelší a nejznámější z nich je tříkilometrová písečná pláž Kraljičina pláža (Queen´s Beach, 650m od našeho apartmánu) s překrásným výhledem na hory Velebit. K této pláži se váže legenda, kdy manželka prvního chorvatského krále Tomislava, byla přitahována krásou této pláže, a kdykoli královská rodina oficiálně přišla do Ninu, navštívila tuto pláž, aby si zdě užila vzácné a relaxační chvilky. Jméno Queen´s Beach má tato pláž díky své extrémně dlouhé mělké pláži a kráse, která je potěšením nejen pro rodiny s malými dětmi. V blízkosti této pláže se nachází největší známé místo s léčivým bahnem (Peloid) v Chorvatsku. Bahno se používá 40let při léčbě různých nemocí.

Podle výběru American Travel Channel je Kraljičina pláž na vrcholu nejkrásnějších pláží na světě. Atraktivní jsou také další pláže v Ninu jako jsou Ždrijac, Prodorica, Bilotnjak a Zaton Holiday Resort. Zaton Holiday Resort má modrou vlajku jako mezinárodně uznávaný znak kvality a zařízení. Pláž je zde obklopena dětskými zábavnými parky, bazény a tobogány. Další krásné písečné a oblázkové pláže naleznete na nedalekém ostrově Vir, který je s pevninou spojen mostem.

Pláž Chorvatsko Queen

Pláž Queen beach

Pláž Kraljičina pláža (Queen´s Beach, 650m od apartmánu) s překrásným výhledem na hory Velebit je jedeldí a nejznáměnší pláží. K této pláži se váže legenda, kdy manželka prvního chorvatského krále Tomislava, byla přitahována krásou této pláže, a kdykoli královská rodina oficiálně přišla do Ninu, navštívila tuto pláž, aby si zdě užila vzácné a relaxační chvilky.

Možnost pronájmu lehátek a slunečníků, občerstvení, bar, masáže, toalety, sprchy a převlékací kabiny, sportovní vyžití, půjčovny skútrů, surfů atd. Přes sezónu je k dispozici i nafukovací plovoucí ostrov.

Pláž Chorvatsko Ždrijač

Pláž Ždrijač

Písčitá pláž Ždrijac má tvar písčité mělčiny, která jakoby objímala a skrývala staroměstské jádro Ninu. Díky příznivým větrům je populární pro ty, kteří milují windsurfing a kitesurfing.

Pláž nabízí pronájem lehátek a slunečníků, občerstvení, bar, masáže, toalety, sprchy a převlékací kabiny, sportovní vyžití, půjčovny skútrů, surfů atd. Přes sezónu je k dispozici i nafukovací plovoucí ostrov.

Pláž Chorvatsko Sabunike

Pláž Sabunike

Písečná pláž volně navazuje na Queen beach. Díky rozsáhlé mělčině má zde voda příjemnou teplotu. Na pláži je plný servis včetně plavčíka. Na své si přijdou i milovníci sportu. Parkoviště je zpoplatněno a je přímo u pláže.

Pláž Chorvatsko Mostina – Privlaka

Mostina – Privlaka

Písečná pláž volně navazuje na Queen beach. Díky rozsáhlé mělčině má zde voda příjemnou teplotu. Na pláži je plný servis včetně plavčíka. Na své si přijdou i milovníci sportu. Parkoviště je zpoplatněno a je přímo u pláže.

Pláž Chorvatsko Sakarun – dugi otok

Sakarun – dugi otok

Pláž Sakarun se nachází v místě Veli Rat (Riviéra Dugi otok). Pro svůj exotický vzhled se pláži Sakarun někdy také říká pláž Karibik. Na pláži je směs oblázků a písku a při vstupu do moře a na jeho mělkém dně leží jemný bílý písek. Tato, zhruba 800m, dlouhá pláž je obklopena borovicovým hájem. Na pláži je k dispozici toaleta a bar.

Pláž Chorvatsko Zaton

Zaton

Krásná 1,5 km dlouhá pláž v resortu Zaton byla za kvalitu prostředí a služeb oceněna Modrou vlajkou. Pláže tvoří písek, štěrk a oblázky. Pláž má uzpůsobený vstup do moře i pro osoby s omezenou pohyblivostí. Podél pláže se táhne borovicový lesík, který Vám poskytne v horkých dnech přirozený stín, nebo si můžete pronajmout lehátka a slunečníky. Na pláži je k dispozici volejbal, badminton, tenis a různé vodní aktivity. Vyzkoušet můžete vodní skútry, aquagan, děti neodolají vyzkoušet vodní skluzavky, trampolíny a další prvky na dětském hřišti. Je zde spousta plážových barů a restaurací. Vstup do tohoto resortu je zpoplatněn.

(c) 2023 Chorvatský apartmán Maria, Nin - ubytování, webdesign ABweb.cz