Chorvatský apartmán listVýlety

Národní park Paklenica a Severní Velebit (58km)

Národní park Paklenica leží v oblasti Zadaru a míří na sever, kde následuje další národní park - Národní park Severní Velebit. Oba národní parky, Paklenica a Severní Velebit, jsou zvláště chráněnými částmi pohoří Velebit.

Národní park Paklenica zahrnuje oblasti impozantních kaňonů Velika a Malá Paklenica, vertikálně řezaných do jižních svahů úžasné pohoří Velebit. Paklenický park, který se skládá z krasových prvků, oplývá velmi rozmanitými skalními „sochami“, které se střídají s zalesněnými údolími a horskými loukami. Ve svém ňadru skrývá bohatou krásu podzemí, jak nejlépe ilustruje jeskyně Manita Peć. Orchideje a lilie v zelených gladiánech, endemické zvonky na strmých útesech, husté lesy černé borovice a neuvěřitelně rozmanité druhy motýlů a ptáků jsou pouze součástí bohaté flóry a fauny, které v parku existují.

Všechny skryté krásy Paklenice lze zažít pouze pěší turistikou, takže za tímto účelem bylo vyrobeno více než 150 km turistických cest. Zvláštním lákadlem této oblasti je blízkost mořského pobřeží, které vám umožní zažít všechna kouzla hory a moře na jednom místě.

Paklenica je také považována za jedno z nejznámějších evropských horolezeckých center. Horolezecká oblast je osídlena na samém začátku kaňonu Velika Paklenica. Místo lezení má přes 400 lezeckých tras různých obtížností a délek a horolezecká sezóna v Paklenici trvá od začátku jara do pozdního podzimu.

(c) 2023 Chorvatský apartmán Maria, Nin - ubytování, webdesign ABweb.cz